گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی ویلا رشت

طراحی ویلا رشت – ساخت ویلا رشت

 

ساخت ویلا رشت

طراحی ویلا رشت

طراحی ویلا چیست؟

همواره طراحی ویلا از دو بخش هزینه های اجرایی و ایده پردازی در پروسه طراحی تشکیل شده است که بر اساس نقشه برداری اولیه دقیقا مطابق با نظرات شما مشتریان عزیز انجام می شود. مهم ترین اصل در طرح اولیه ویلا در نظرگیری سلایق و میزان بودجه کارفرما است که تا چند بار قابل تغییر و اصلاح می باشد. 

در نهایت طرحی که مطابق نظرات و مورد تایید کارفرما قرار می گیرد، در قالب عکس، انیمیشن و دستور نقشه های اجرایی ارائه خواهد شد و پشتیبانی کاملا رایگان در تمام مراحل اجرا می شود. 

در شرکت فنی مهندسی آرتیمان پارسین مشاوره، کاملا رایگان است و استفاده از هرگونه المان استاندارد دلخواه مشتریان عزیز در طراحی ویلا با هر مقدار هزینه قابل اجرا می باشد.

طراحی ویلا رشت

طراحی ویلا شامل طراحی داخلی ویلا، معماری بیرونی ویلا، طراحی محوطه و سایر جزئیات برجسته است. در طراحی و ساخت ویلا باید طراحی داخلی و معماری بیرونی با یکدیگر هماهنگ باشد و احجام به گونه ای در کنار یکدیگر قرار گیرند; که در نهایت بتوانیم به طراحی ویلایی مجلل و چشم نواز برسیم; و در عین حال محیطی مناسب برای استراحت و آرامش ساکنین ویلا طراحی کنیم. 

طراحی ویلا فرآیند ایجاد یک طرح جامع برای ساخت و ساز و چیدمان ویلا است. هر دو جنبه زیبایی شناختی و عملکردی ملک را در بر می‌گیرد و تضمین می‌کند که ترجیحات مالک را منعکس می‌کند و در عین حال یک محیط زندگی راحت و کاربردی را فراهم می‌کند. طراحی ویلا شامل عناصر مختلفی از جمله طراحی بیرونی، طراحی داخلی، طراحی منظره و طراحی نور و غیره است.

 

طراحی ویلا چه مقدار زمان نیاز دارد؟

زمان در طراحی و ساخت ویلا موضوع پر اهمیتی است ، چرا که زمان رابطه ای مستقیم با هزینه های تمام شده یک ویلا دارد. در بیشتر مواقع تا زمان تکمیل طراحی ویلا کار ساخت به ناچار به تعویق افتاده و این موضوع باعث از دست رفتن زمان در ساخت ویلا میشود. 

ما در دفتر معماری ایماژ با تقسیم بندی طراحی به دو بخش طراحی کانسپت و طراحی داخلی ، سریع ترین راه برای طراحی ویلای مدرن را به کار میبریم .

البته به این منظور نیست که ما زمان کمی را صرف طراحی ویلای شما میکنیم ، بلکه در مرحله اول بخش های مورد نیاز کارگاه جهت شروع ساخت که شامل : 

طراحی پلان ، طراحی حجمی ، طراحی نما و طراحی کانسپت کلی میشود را جلو میبریم و بعد از شروع کار ساخت به بخش دوم طراحی ویلا یعنی طراحی داخلی ویلا ، طراحی محوطه ویلا و طراحی جزییات اجرایی ویلا میپردایم. 

در این روش با همپوشانی مدت زمان طراحی و مدت زمان ساخت میتوان باعث سرعت بخشیدن به مدت زمان کلی ساخت ویلا شد. اما اگر بخواهید در رابطه با مدت زمان کلی طراحی ویلا اطلاع داشته باشید باید به شما بگوییم که این موضوع با توجه به ابعاد و شرایط زمین و همچنین پیچیدگی های هر پروژه میتواند متغیر باشد. اما به طور کل مدت زمان طراحی هر ویلا بین 2 تا 4 ماه میباشد.

مراحل صفر تا صد طراحی ویلا یا نکات طراحی ویلا چیست؟

انتخاب زمین ویلا در موقعیت مکانی مناسب

درست است که لوکیشن زمین باتوجه‌به خواست شماست، اما پیش از تهیه زمین باید به یکسری نکات توجه داشته باشید; مثلاً نزدیکی زمین به مراکز خدماتی یا حتی مغازه و سوپرمارکت و همین‌طور به مرکز درمانی محلی و از لحاظ سیل‌خیز بودن، خطر بهمن و سایر این موارد نیز باید به آن توجه داشت. پس از این مسائل باید به دوری از آلودگی‌های صوتی و زیست‌ محیطی نیز توجه کرد.

بررسی وضعیت زمین ویلا قبل از طراحی ویلای شما

عموماً اکثر زمین‌های غیرشهری دارای ناهمواری هستند و یا اینکه در شیب واقع شده‌اند. پس نیازمند آن هستیم که با کمک طراحان و نقشه‌برداران، نقشه از توپوگرافی و ابعاد زمین تهیه شود و سپس سایت پلان ویلا تعریف می‌شود. 

زمین خود را در زنده‌ترین فضاهای آن منطقه انتخاب کنید. از مکان‌های دورافتاده و منزوی و خالی از سکنه دوری کنید. زمین را در خیابان اصلی و با عرض حداقل 16 متر انتخاب کنید.
از زمین‌هایی که در دامنه هستند و یا دارای آب‌های زیرزمینی هست پرهیز کنید؛ و بهتر است در مناطقی باشد که نزدیک به یک مکان عمومی‌مانند درمانگاه، مسجد و غیره باشد.

بررسی و برآورد هزینه‌های ساخت‌وساز ویلا و قیمت تمام شده ویلا

با این‌ وجود که در نهایت بودجه شما و آنچه را که برای طراحی و ساخت ویلا خود در نظر گرفته‌اید، همه جوانب را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، اما شما با در جریان گذاشتن متخصصین و مشاوره با آنها می‌توانید، بهترین تصمیم ممکن را باتوجه‌به شرایط خاص خود اتخاذ کنید. البته باید بدانید که برای داشتن یک ویلای مدرن (به فرانسوی و انگلیسی: villa) راحت و زیبا و کارآمد نیاز به‌ صرف هزینه‌های زیاد نیست.

بررسی و تعیین نسبت سازه ویلا به فضای باز

در این بخش باید زیر بنای ویلا و فضای موجود جهت طراحی محوطه ویلا محاسبه و مشخص شود. در هر منطقه و موقعیت مکانی میزان مجاز ساخت‌وساز در آن منطقه خاص و همچنین خواست شما و نیاز شما از فضای موجود به‌اندازه ویلا و طبقات آن (طراحی ویلای مدرن یک طبقه یا مدرن دوبلکس) تأثیر می‌گذارد.  

در صورتی‌ که فضای در اختیار شما وسیع باشد و متراژ زمین بزرگ‌تر باشد شما برای تعیین سبک  ویلای خود انتخاب‌های بیشتری دارید، اما این به این معنا نیست که اگر فضای محدودتری دارید، باید از بخشی از خواسته‌های خود چشم‌پوشی کنید و تنها به این نیاز است که پلان شما دقیق‌تر طراحی شود، تا از فضاها حداکثر استفاده بشود.

سبک‌های طراحی ویلا کدام‌اند؟

سبک “طراحی ویلا” از ذهن و سلیقه شما و ذهن طراحان شما برای جان دادن به ایده‌های شماست.
همچنین پلان‌های ویلایی پتانسیل خوبی برای پیاده‌سازی هر نوع سبک طراحی و ساخت ویلا را دارند پس در نهایت نظر شما تعیین‌کننده است. همچنین برای ایده‌یابی توجه به بافت مسکونی آن منطقه نیز می‌تواند راه مناسبی باشد. 

طراحی ویلا یکی از حرفه‌ها و فعالیت‌های مهم است که هدف آن خلق کردن یک ویلا با ظاهر زیبا است. از آن جایی که شما آزادی بیشتری در طراحی و ساخت ویلا دارید، پس می‌توانید خانه ویلایی خود را تا حد بسیار زیادی شبیه به خانه رویایی و ایده‌آل خود بسازید. 

طراحی خانه ویلایی بر خلاف نظر عموم، حرفه بسیار دقیق و ظریفی است و به همین دلیل حتماً باید توسط یک متخصص حرفه‌ای و باتجربه انجام بگیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. از آن جایی که طراحی خانه ییلاقی یک حرفه نسبتاً قدیمی‌ساز، تابه‌حال دست خوش تغییرات زیادی شده است و با پیشرفت کردن دانش معماری سبک‌های متفاوتی هم از طراحی ویلا به وجود آمده و رشد کرده‌اند؛ 

البته با وجود تنوع زیادی که در این حرفه وجود دارد، برخی از سبک‌های طراحی هستند که نسبت به سایر سبک‌ها از محبوبیت و جذابیت بیشتری برخوردار هستند. در ادامه مطلب چند نمونه از سبک‌های مشهور در طراحی ویلا مدرن و کلاسیک معرفی شده‌اند.

ساخت ویلا رشت

ساخت ویلا رشت

ساخت ویلا رشت

ساخت ویلا رشت

ساخت ویلا رشت

ساخت ویلا رشت

ساخت ویلا رشت

ساخت ویلا رشت

طراحی ویلا رشت

با شرکت طراحی ویلای آرتیمان پارسین تماس بگیرید

ساخت ویلا رشت

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button