گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر، یک حرفه و یا صنعت در جهان معرفی و شناخته شده است .طراحی دکوراسیون داخلی بهبود فضای داخلی ساختمان­ برای انجــام فعالیت­ های روزانه مثل کار و زندگی می باشد.

یکی از اصول بسیار مهم در معماری داخلی و خانه‌های امروزی پرداختن به مسئله دکوراسیون داخلی است، به طوری که حتی در آپارتمان‌های کوچک نیز سعی می‌شود به این مقوله پرداخته شود.

بنابراین دانستن اصول چیدمان دکوراسیون و طراحی آن به قدری اهمیت دارد که به صورت تخصصی دنبال شده و از منظر شغلی طراح و دکوراتور داخلی یک ردیف شغلی مهم محسوب می‌شود، برای این که با مقوله دکوراسیون داخلی و اصول مربوط به آن بیشتر آشنا شوید در این مقاله به تفصیل در مورد این مسئله و نکات مربوط به آن با شما خواهیم بود.

قطعا نیاز است طراحی با توجه به محیط پیرامون آن انجام شود. بی شک طراحی کردن دکوراسیون داخلی برای منزل کوچک با یک فضای بزرگ متفاوت است.محیط داخلی از طرفی اثری مســـتقیم روی روش انجـــام فعالیت­های ما درآن محیط دارد واز طرف دیـــگر بر روی تفکر، احـــوال و خلق و خوی ما تأثیر گذار است.

هدف از طراحی داخلی، بهتر کردن کارکرد روانی و فیزیکی محیط، برای راحت­تر کردن زندگی در آنجاست. فضای داخلی ساختمان، بدون طراحی داخلی یا اساسا قابل استــــفاده نیست، یا بهترین و کامل ترین کارآیی را ندارد. فضای داخلی آن اســـت که به یک ساختمان روح می دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی چیست و چه اهمیتی دارد؟

اگر بخواهیم به شکل دقیق به معنای طراحی دکوراسیون داخلی بپردازیم باید گفت طبق تعریفی که در آکسفورد برای این عبارت آمده است به معنای ” هماهنگ‌سازی از پیش طراحی شده برای زیباتر دیده شدن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء موجود در یک اتاق یا ساختمان به شکل هنرمندانه ” است.

اگر دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر نگاه کنیم همانند سایر هنرها دارای اصول، استاندارد و ریزه‌کاری‌هایی است که باید به شکل تخصصی به آنها پرداخته و آنها را به مرحله اجرا درآورد.

ضمن این که در این هنر نیز همه چیز متناسب با مد و دوره‌های زمانی و البته ترندهای روز دستخوش تغییر خواهد بود و بنابراین سلیقه شخصی مهمترین عامل ایجاد آن است.

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی داخلی ویلا رشت

در حقیقت در طراحی  و اجرای چیدمان داخلی به این مسئله پرداخته می‌شود که با استفاده از نورپردازی، مبلمان و سایر المان‌های دکوری از یک پلان ساده، یک مجموعه چشم‌انداز زیبا و کاربردی خلق کرد، در واقع باید گفت دکوراسیون داخلی تلفیقی از دو رشته معماری داخلی و طراحی داخلی است که هم به ساختمان و اجزای تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و هم در آن همانند طراحی داخلی تمرکز بر فضای داخلی ساختمان خواهد بود.

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

ما بر این باوریم که خدمات دکوراسیون داخلی چیزی بیش از عملکرد عالی و زیبایی‌شناسی زیبا است.

هدف ما این است که فضای داخلی خانه شما را بازتابی از شخصیت شما بسازیم. خانه شما باید چیزی باشد که شما و خانواده‌تان به آن افتخار کنید و دوست داشته باشید که در آن زمان بگذرانید. بنابراین فضای شما باید هر نیاز شما را برآوده می‌‌کند.

طراحان داخلی آرتیمان پارسین به‌طور خستگی‌ناپذیر با شما کار می‌‌کنند تا سبک شما را با تخصص طراحی خود گره بزنند و طرح دکوراسیون داخلی عالی را ایجاد کنند.

تاریخچه طراحی دکوراسیون داخلی

از زمان‌های بسیار دور افراد تلاش می‌کردند فضای زندگی خود را زیبا کنند. به این دلیل انسان با ذوق، خلاقیت و استعداد خود تلاش کرد تا منزلی راحت، امن و زیبا را خلق کند.
این روند در همه‌جای جهان و در هر خانه‌ای تکرار می‌شود تا جایی که در اواخر قرن ۱۸‌ام رشته طراحی داخلی ایجاد شد. بعد از انقلاب صنعتی این رشته با تغییرات بسیاری مواجه شد و تحولات بزرگی را تجربه کرد.

معمار نقشه اصلی فضاها را می‌کشد و مشخص می‌کند در کدام قسمت چه فضایی با چه متراژی قرار بگیرد.

اما یک طراح داخلی بعد از ساخت مکان دست به کار می‌شود و با توجه به شناخت افرادی که قرار است در آن فضا قرار بگیرند و با توجه به دانش و تجربه خود، فضا را جذاب و زیبا می‌کند. طراح داخلی این کار را با تغییر رنگ‌ها و چیدمان وسایل انجام می‌دهد و ممکن است از مجله دکوراسیون داخلی به روز نیز برای این تغییرات استفاده کند.

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک کمی شلوغ تر از مدرن است. دارای دیوارهای گچبری شده و تزئینات شگفت انگیز می باشد. لوسترهای چشمگیر همراه با مبلمان سلطنتی و پرده های فاخر شکوه و جلال خاصی به این سبک می بخشد.

دکوراسیون نئوکلاسیک

این سبک ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن است .در این سبک بطور ترکیبی از مبلمان و وسایل و تزیئنات هر دو سبک استفاده می شود. رنگهای غالب در این سبک بیشتر رنگهای مات و خنثی برای دیوارها و مبلمان می باشد.

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن پرطرفدار در عین حال ساده و جذاب می باشد. این سبک از خطوط صاف و منظم به همراه رنگ های روشن و تزیینات ساده بهره می گیرد تا حس طراوت و تازگی را در کل فضا به ارمغان آورد.

طراحی ویلا رشت

 دکوراسیون سبک لاکچری

همانطور که از نامش پیدا است در این دکوراسیون همه چیز گرانبها، پر زرق و برق و چشم‌نواز است، در دکوراسیون لاکچری که بیشتر مناسب فضاهای بسیار بزرگ است سعی می‌شود از المان‌های بسیار منحصربه‌فرد و البته ارزشمند از نظر مادی بهره برد. در این سبک از چیدمان داخلی معمولا از رنگ های سفید یا طلایی، زیتونی و آبی درباری استفاده می‌شود.


استفاده از المان‌های دکوری عتیقه، پارچه‌های بسیار نفیس، چوب‌های گرانقیمت، تابلوهای اصل و ارزشمند، فرش‌های دست‌بافت، پرده‌های ژاکارد و ابریشم، مبلمان سبک‌های فرانسوی و استیل، چوب‌های مرغوب و منبت کاری شده، مجسمه‌های برنزی و مسی و طلایی و  تابلوفرش‌ها از جمله مواردی است که در دکوراسیون لاکچری به وفور به آنها پرداخته می‌شود.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

عناصر بصری خود انواع گوناگونی دارد که شامل مبلمان، پوشش کف و دیوارها، تابلوها، مجسمه‌ها و اشیاء دکوری، لوسترها و پرده‌ها و … می‌شود، در واقع باید گفت انتخاب این عناصر بصری است که نقش مهمی در سبک‌های مختلف طراحی و دکوراسیون داخلی دارد، بنابراین در انتخاب این فاکتور باید نهایت دقت و سلیقه به کار برده شود.

نور

استفاده از نورپردازی در دکوراسیون داخلی نقش مهمی دارد، نور مناسب، زاویه مناسب منابع نوری و نورپردازی اصولی از جمله مواردی است که رعایت آن به زیباتر دیده شدن محیط می‌انجامد، انتخاب رنگ نور مناسب و زاویه صحیح به زیباتر دیده شدن دکوراسیون و جلوه بخشیدن به آن کمک بسیاری می‌کند.

تعادل

تعادل بصری  در طراحی داخلی نقش مهمی ایفا می‌کند، معمولا تعادل را در پروژه‌های دیزاین‌های داخلی با دو سبک متفاوت ارائه می‌دهند:

تعادل متقارن (یا تعادل رسمی) و تعادل غیر متفارن (تعادل غیر رسمی) در صورتی که تعادل بر اساس معیارهای انتخابی در اجزای چیدمان داخلی رعایت نشود، جلوه بصری چیدمان کلی آنطور که باید چشم‌نواز به نظر نمی‌رسد.

طراحی دکوراسیون داخلی رشت

تناسب رنگ

موضوع دیگری که باید به آن پرداخت تناسب رنگ و نقش آن در دکوراسیون داخلی است. یکی از اصول مهم طراحی و د کوراسیون داخلی تناسب رنگ‌ها است.

به طور مثال استفاده از یک تم رنگی خاص یا انتخاب چند رنگ بر اساس هارمونی رنگ ها می تواند نقش تعیین کننده‌ای در جلوه‌های بصری یک سبک چیدمان داشته باشد، این تم رنگی می‌تواند از رنگ دیوارها و تابلو ها تا ظروف و نورپردازی و انتخاب رنگ مبلمان و المان‌های دکوری را تحت تاثیر قرار دهد.

انتخاب رنگ به اندازه‌ای دارای اهمیت است که هر سبک دکوراسیون داخلی دارای طیف‌های رنگی مختص به خود است و استفاده از آنها یکی از اصول حفظ اصالت آن سبک محسوب می‌شود، به طور مثال در دکوراسیون‌های مدرن استفاده از رنگ‌های روشن و گرم و در دکوراسیون کلاسیک استفاده از رنگ‌هایی مثل طلایی، قهوه‌ای، برنزی، کرم و طیف رنگ‌های خنثی بسیار کاربرد دارد.

نقاط کانونی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در دیزاین داخلی ساختمان توجه به نقطه کانونی است، منظور از نقطه کانونی بخشی از فضا است که نگاه را به خود معطوف می‌کند،  این نقطه می‌تواند مبلمان، شومینه، ویوی ساختمان یا هر فاکتور مهم دیگری باشد که شما به عنوان طراح دکوراسیون داخلی قصد دارید نگاه بیننده را به آن خیره کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی رشت
طراحی دکوراسیون داخلی رشت
طراحی دکوراسیون داخلی رشت
طراحی دکوراسیون داخلی رشت
طراحی دکوراسیون داخلی رشت
طراحی دکوراسیون داخلی رشت

طراحی ویلا رشت | ساخت ویلا رشت | طراحی نما رشت | طراحی دکوراسیون داخلی رشت | بازسازی ساختمان رشت | طراحی فضای سبز رشت

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button