گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی ویلا آلیان

طراحی ویلا به چیدمان خلاقانه فضاهای داخلی و خارجی، فضا های خصوصی و عمومی یک ویلا گفته می‌شود. در حقیقت باید قبل از شروع ساخت ویلا، نقشه آن را بکشید و  راجع به تمام مکان‌ها مثل هال، سالن پذیرایی، اتاق خواب‌ها، سرویس‌های بهداشتی، استخر، جکوزی و … تصمیم گیری کنید.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ویلاها یک نوع نیستند و انواع مختلفی دارند. شما باید نوع ویلای خود را نیز با توجه به سلیقه و بودجه‌تان تعیین کنید. در طراحی ویلا نمی‌شود تنهایی اقدام کرد؛ زیرا همه اعضای خانواده می‌خواهند ساعات زیادی را در آن بگذرانند. در نتیجه قبل از اقدام برای طراحی با خانواده خود میزگردی برپا کنید و تصمیم‌های لازم را بگیرید. فرض کنید که یک زمین یا باغی در یک جای خوش آب و هوا به شما به‌عنوان ارث رسیده است. در چنین شرایطی منطقی است که از این زمین یک استفاده بهینه‌ا‌ی کنید. با افزایش روز افزون قیمت‌ها، بدون شک طراحی و ساخت ویلا می‌تواند به عنوان یک سرمایه گذاری سودآور مطرح شود. حتی ویلاسازی یک شغل پرطرفدار هم محسوب می‌شود. حرفه طراحی و ساخت ویلا بخصوص در بین ساکنین بومی اطراف ییلاق‌ها، بسیار مرسوم است. همچنین رفتن به یک فضای دنج و به دور از ترافیک و آلودگی‌های شهری، آرزوی هر خانواده‌ای است. در این موقع است که باید نسبت به طراحی و ساخت ویلا اقدام کنید.

برای طی کردن مراحل طراحی ویلا، بهتر است از یک طراح و مشاور متخصص و کاربلد کمک بگیرید. در حقیقت شما ایده خود را راجع به متراژ، نوع ویلا، تعداد طبقات، تعداد اتاق خواب ‌ها و تعداد سالن‌ها به همراه بودجه و منابع مالی به مشاور ارائه می‌دهید. طراح نیز با توجه به قوانین و اصول ساختمان سازی اصلاحاتی را بر روی طرح اولیه ویلای شما ایجاد کرده و  یک نسخه نهایی و درست را از آن آماده می‌کند تا مهندس پیمانکار از روی آن به ساخت ویلا بپردازد. توجه داشته باشید که داشتن یک طراح کاربلد و باتجربه می‌تواند تا حد زیادی به موفقیت شما در این پروسه کمک کند و با به کارگیری ایده‌های خلاقانه از هزینه‌ها بکاهد.

معمار:
هومن سرابی
نوع پروژه:
طراحی ویلا و داخلی
کارفرما:
آقای قویدل
مکان پروژه:
آلیان
Call Now Button