گالری ما

اطلاعات تماس

معمار:
هومن سرابی
کارفرما:
آقای عظیم زاده
مکان پروژه:
رشت، روستای آلمان
نوع پروژه:
طراحی ویلا
استراتژی:
مینیمال و پست مدرن

طراحی ویلا رشت

اصول طراحی و ساخت ویلا

 

  • انتخاب محوطه فضای سبز

ویلاهای لوکس باید از محوطه سبز برخوردار باشند تا ظاهر خاص‌تر و جذاب‌تری داشته باشند. برای همین یکی از اصولی که در طراحی این دسته از ویلاها مطرح است، در نظر گرفتن یک محوطه مناسب برای فضای سبز است. این محوطه سبز باید به گونه‌ای باشد که ساختمان ویلا را پوشش دهد و ساختمان در مرکز آن قرار بگیرد. حال هر چقدر زمین و محوطه پتانسیل بیشتری داشته باشند، میتوان محوطه سبز بیشتری را در نظر گرفت.

  • ایجاد و احداث فضای سبز

زمانی که محوطه‌سازی ویلا انتخاب شود، باید برای ایجاد فضای سبز در آن تصمیم‌گیری شود. فضای سبز محوطه ویلا را میتوان بر اساس پوشش گیاهی منطقه و نوع گل و گیاهان سازگار با آن در نظر گرفت. در صورتی که در انتخاب گل و گیاهان و درختچه‌های ویلا دقت بیشتری داشته باشید، می‌توانید شاهد زیبایی و ماندگاری بیشتر آنها باشید. حال هر چقدر این محوطه وسیع‌تر باشد و با گل و گیاهان زیباتری پوشش داده شود، زیبایی و سرسبزی بیشتری در محوطه ویلا فراهم می‌شود. وجود فضای سبز دلباز و زیبا در اطراف ساختمان ویلا مزایای زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها، چشمگیرتر شدن ویلا است. همچنین افرادی که در این ویلاها ساکن می‌شوند، می‌توانند از فضای سبز بهره برده و ساعتی از روز را در گردش و استراحت در آن بپردازند.

  • احداث ساختمان ویلای مدرن

پس از محوطه‌سازی و ایجاد فضای سبز، باید به سراغ ساختمان ویلا رفت. بهترین حالت برای احداث ساختمان این است که از پنجره‌های زیادی برای آن استفاده شود تا نور طبیعی بیشتری به داخل آن تابیده شود. همچنین اگر بتوان ساختمان ویلا را به گونه‌ای احداث کرد که در میان محوطه بوده و از هر طرف به فضای سبز دید داشته باشد، بهترین حالت ممکن خواهد بود.

  • ساخت استخر و زمین بازی

اگر قصد ساخت ویلای مدرن و مجهز داشته باشید، می‌توانید در محوطه آن به ساخت استخر بپردازید. این استخر می‌تواند از نوع روباز و یا سرپوشیده باشد. همچنین می‌توانید از تجهیزاتی چون آلاچیق و زمین بازی کودکان در محوطه ویلا استفاده کرده و ویلا را به شکل خاص‌تری تغییر دهید. استفاده از این تجهیزات رفاهی و تفریحی، بستگی به پتانسیل فضا و محوطه ویلا دارد. هر چقدر محوطه ویلا وسعت بیشتری داشته باشد، میتوان امکانات بیشتری را در آن گنجاند.

  • نرده کشی و حصاربندی ویلا

یکی دیگر از مراحل ساخت ویلا، نرده‌کشی و حصاربندی آن است. برای این کار باید دور تا دور محوطه ویلا را نرده‌کشی کرده و از حصارهای بلندی برای آن استفاده کرد. با استفاده از حصارهای بلند، ایمنی ویلا افزایش پیدا کرده و از ورود افراد غیر مجاز به داخل محوطه و ویلا جلوگیری می‌شود. در حال حاضر حصارها و نرده‌ها در مدل‌های زیادی موجود هستند که میتوان از بهترین و متناسب‌ترین آنها استفاده کرد.

  • ایمنی سازی با تجهیزات ایمنی

معمولا بیشتر ویلاها خصوصا ویلاهای مدرن و لوکس، مجهز به تجهیزات ایمنی هستند. تجهیزاتی چون دزدگیر و دوربین مدار بسته از جمله مواردی هستند که میتوان برای افزایش ایمنی ساختمان ویلا از آنها استفاده کرد. با استفاده از تجهیزات ایمنی، ویلا از ورود افراد سارق در امان مانده و امنیت ساکنین و لوازم موجود در آن حفظ می‌شود. استفاده از تجهیزات ایمنی سبب آسودگی خاطر بیشتر افراد می‌شود.

 

Call Now Button