گالری ما

اطلاعات تماس

معمار:
هومن سرابی
کارفرما:
آقای موسوی
مکان پروژه:
رشت، گلسار،بلوار دیلمان، طبقه اول
نوع پروژه:
طراحی داخلی
استراتژی:
مینیمالیستی

طراحی داخلی رشت

در سال های اخیر استفاده از دکوراسیون مدرن در معماری ساختمان در اکثر کشورها به خصوص ایران رواج زیادی پیدا کرده است و طرفداران زیادی را به سمت خود جلب نموده است. معمولا هر روشی که از حالت قدیمی خارج شود را واژه مدرن داده می شود که در هر زمینه ای این سبک مدرن می تواند ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد خود را داشته باشد. سادگی بهترین تعریف کوتاه از سبک مدرن است. در طراحی داخلی به سبک مدرن از مبلمان و دکوراسیونی که ساده و طرح خطوط صاف دارند و هیچ طرحی در آن ها وجود ندارد استفاده میکنند و همچنین در فضا از رنگ های خنثی و ملایم استفاده میکنند تا سادگی این سبک حفظ شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن به معنای هنر هماهنگ سازی برای به جلوه در آوردن رنگ ها، طرح ها، اثاثیه و سایر وسایل در یک فضای ساختمانی می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی مدرن نیاز به دانش زیاد دارد و با استفاده از رنگ ها و وسائل مناسب می توان جلوه خاصی به خانه داد.

در پیشرفته ترین طراحی های دکوراسین داخلی رنگ ها یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی به حساب می آید. برای زیبا کردن دکوراسیون خانه رنگ ها باید مکمل هم و به اندازه مورد استفاده قرار گیرند تا جلوه خاصی به خانه بدهند. رنگ های ملایم باعث ایجاد آرامش در افراد می شوند به همین دلیل طراحان از رنگ های جیغ و تند استفاده نمی کنند. طراحان برای منازل در زمان طراحی از پتانسیل حداکثر نور طبیعی استفاده می کنند این امر هم به کاهش هزینه ها کمک می کند هم زیبایی خاصی به  خانه می بخشد. به طور کلی استفاده از نرده شیشه ای، پله مدرن و… می تواند زیبایی مکان شما را چندین برابر کند پس در زیباسازی مکان خود کوتاهی نکنید.

نکات طراحی دکوراسیون داخلی مدرن:


1- ویژگی های اصلی سبک مدرن را بشناسید.
از ویژگی های سبک مدرن این است که از وسایلی استفاده شود که کاربردی بوده و انتخاب و چیدمان آن ها هدفمند باشد و اگر ضرورتی ندارند کنار گذاشته شوند با این ویژگی ها فضایی دور از شلوغی و شیک و دلنشین داریم.
2-از رنگ های خنثی به عنوان رنگ غالب استفاده کنید.
در سبک مدرن به دلیل ویژگی سادگی آن باید از رنگ های خنثی و ملایم به صورت تک رنگ در قسمت های مختلف خانه و دکوراسیون استفاده کنیم. برای مثال در رومبلی یا پرده یا دیوار که باید سفید رنگ باشد.

3-گچ بری و حکاکی روی دیوار و مبلمان را کنار بگذارید.
توجه داشته باشید که دیوار و سقف گچ بری و قاب بندی شده در سبک دکوراسیون مدرن هیچ جایی ندارد. همچنین مبلمان و اثاثیه چوبی منبت کاری و ظریف کاری شده را برای این نوع فضا نباید خریداری کنید.
4- از مصالح و متریال های صنعتی استفاده کنید.
یکی از تغییرات مهمی که طراحی مدرن در معماری داخلی با خود به همراه آورد، کاربرد متریال های کارخانه ای مثل شیشه، استیل و بتن در خانه ها است. 
چوب و سنگ هم از نوع دکوراسیون کاربردی هستند. اما بهتر است آن ها را به صورت خام استفاده نکید و این وسایل را مهندسی شده خریداری کنید.

Call Now Button