گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی آشپزخانه نئوکلاسیک

طراحی نئوکلاسیک از چه زمانی آغاز شده است؟

پیدایش سبک نئوکلاسیک به قرن هجدهم برمی‌گردد و نوع مدرنیزه‌شدۀ طراحی کلاسیک است. در واقع، این سبک در عین حال هم طراحی مدرنی دارد و هم با سلیقه کلاسیک‌ها را جور است. البته المان‌های سبک نئوکلاسیک این روزها در بسیاری از خانه‌ها دیده می‌شود؛ اما ترکیب آن با طراحی‌های دیگر لزوما به‌معنی نئوکلاسیسم نیست.

این سبک در واکنش به طراحی فرانسوی باروک (Baroque) ایجاد شده و اولین بار در معماری اسکاتلندی استفاده شده است. یک معمار از این کشور عناصری را به ساختار کلاسیک افزوده و سبک نوین نئوکلاسیک را پایه‌ریزی کرده است. این سبک از معماری روم باستان و رنسانس وام گرفته و مانند آن معماری، سرشار است از جزئیاتی مانند خطوط، الگوهای هندسی، تزیینات و مانند این‌ها.

به‌طور خلاصه، سبک نئوکلاسیک یعنی بدون اینکه محیط را بیش‌ازحد دکور کنیم، فضایی بسیار بزرگ و عاشقانه از آن بسازیم. سبک نئوکلاسیک از تعادلی موزون، رنگ‌ها و پارچه‌های باشکوه، جزئیات و تزییناتی ملایم تشکیل شده است.

کابینت و آشپزخانه نئوکلاسیک ؛ وجود کابینت‌های جادار، مفید و البته زیبا، جزء جدایی‌ ناپذیر یک خانه‌ی جذاب و دوست‌داشتنی است. بدون وجود کابینت‌هایی سودمند و مفید که بتواند تمام خِرت‌ و پِرت‌های ریز و درشت شما را درون محفظه‌ی خود جای دهد و در عین حال، زیبا و هماهنگ با دکوراسیون خانه و آشپزخانه‌تان باشد، یک پای خانه می‌لنگد و نمی‌توان روی آن به عنوان یک خانه‌ی جذاب و رویایی حساب ویژه باز کرد. جای بسی خوشحالی است که امروزه کابینت‌های مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانند باعث زیبایی آشپزخانه‌تان شوند. از مدل کابینت‌های ساده و بی‌آلایش گرفته تا انواع کابینت‌های پُر کار و جذاب که طرح‌ها و مدل‌های تجملاتی‌تری دارند؛ مانند کابینت مدرن و کابینت کلاسیک ؛ اما دنیای امروز، به تعادل و میانه‌روی بیش از هر چیز دیگری نیاز دارد و  امروزه کابینت نئوکلاسیک با رنگ‌های ملایم و با وقاری که دارد، بیش از هر سبک و مدل دیگری، مورد توجه مشکل‌پسندان قرار گرفته است.

طراحی آشپزخانه رشت

چیدمان آشپزخانه به سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

 1. در آشپزخانه به سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک میتوانید از وسایل کاملا ساده و متقارن در قالب اشکال هندسی به صورت متوازن و متقارن استفاده کنید.
 2. از مواد طبیعی مانند چوب و سنگ در دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده کنید.
 3. برای اینکه بتوانید در خانه نمایی از دکوراسیون نئوکلاسیک داشته باشید میتوانید از المان هایی مانند دیوارپوش طرح چوب، کاغذ دیواری، سنگ، آجر استفاده کنید.
 4. در دکوراسیون نئوکلاسیک آشپزخانه از کابینت های طرح رومی مانند کابینت ممبران و کابینت چوبی، استفاده نمایید تا نمای اصلی و کلی آشپزخانه ها به صورت کلاسیک در آید.
 5. در آشپزخانه به سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک از پرده های سفید و توری استفاده کنید.
 6. برای اینکه آشپزخانه شما ظاهر نئوکلاسیک داشته باشد از نورهای هالوژن و لوسترهای کلاسیک در کنار وسایل مناسب مثل فرش ایرانی استفاده نمایید.
 7. برای نشان دادن دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک بهتر است پارکت لمینت ها و فرش های سنتی و کلاسیک در کنار هم قرار بگیرند.
 8. اکسسوری های مدرن در دکوراسیون نئوکلاسیک

  ۱- در فضای خانه از دکوری ها و اکسسوری های مختلف و کوچک استفاده کنید تا سبک مدرن را وارد سبک کلاسیک کنید.
  ۲- در اطراف مبلمان اتاق پذیرایی خود چند گلدان شیشه ای ساده و آباژور های مدرن به رنگ های روشن قرار دهید.
  ۳- برای ایجاد احساس آرامش و سادگی در اتاق نشیمن از کاغذ دیواری هایی مدرن با طرح های تکرار شونده استفاده نمایید.
  ۴- از آینه های دکوراتیو و مدرن برای دکوری های روی دیوار استفاده نمایید.
  ۵- برای اینکه خانه ای لوکس داشته باشید، از میز های شیشه ای مدرن با پایه های طلایی ساده استفاده نمایید.

 

معمار:
هومن سرابی
نوع پروژه:
طراحی آشپزخانه
کارفرما:
آقای محمدی
استراتژی:
نئوکلاسیک
مکان پروژه:
رشت، خ معلم
Call Now Button